Kombinovaný školní zájezd do Londýna a Harry Potter Studia, které nadchne malé i velké!
Destinace | Počet dní | Ubytování | Cena |
---|---|---|---|
Londýn | pětidenní | místní rodina | 10 200 Kč |
Londýn | pětidenní | hotel** | Dle termínu a požadované stravy |
V brzkých odpoledních hodinách odjezd od Vaší školy či jiného místa dle Vašeho přání. Noční přejezd přes Německo a Francii. Transport přes La Manche Eurotunelem do Anglie.
Ráno přijedeme přímo do Westminsteru, kde si prohlédneme hodinovou věž Big Ben i gotické opatství Westminster Abbey. Poté nakoukneme do sídla premiérů na Downing Street 10, o pár metrů dále se vyfotíme u stráže a jejích hřebců na Horse Guard´s Parade. Pak si projdeme malebný St James´s Park s jezerem a pelikány, kteří zde žijí přes 400 let. Na konci parku nás čeká Buckingham Palace a památník královny Viktorie. Slavnostní třídou The Mall dojdeme na Trafalgar Square, kde si pod Nelsonovým sloupem připomeneme bitvu u Trafalgaru, navštívit můžeme i Národní galerii. Nenápadnou uličkou projdeme na náměstíčko Leicester Square – právě zde v kině Odeon probíhají slavnostní premiéry známých filmů. Odtud konečně dojdeme do středobodu města – na rušnou křižovatku Picadilly Circus. Odtud proklouzneme do Čínské čtvrti, kde nás omámí vůně z netradičních obchůdků a restaurací. Pak zamíříme na Covent Garden, kde se podíváme do kamenné tržnice s různorodým sortimentem a pobavíme se s pouličními umělci, neboť pouze zde smějí vystupovat. Vrcholem dne bude procházka po mostě Golden Jubilee, kde se nám odhalí panorama s London Eye a Houses of Parliament. Poté, co obří London Eye prozkoumáme zblízka, zakončíme den přechodem slavného mostu Westminster a odjedeme na ubytování.
V 8:30 se vydáme do Harry Potter Studia, které se nachází za Londýnem. Prohlídka rekvizit z filmů o Harrym Potterovi trvá přibližně tři hodiny. Návštěvníci uvidí nejzajímavější filmové interiéry – například Velkou síň, Příčnou ulici s kouzelnickými obchody, Harryho ložnici, chemickou třídu profesora Snapa, nástupiště 9 a ¾ s vlakem nebo obří model Bradavic. Nechybí ani velké množství rekvizit, které se ve filmu objevovaly, například kostýmy, hůlky, Harryho předměty či kouzelný klobouk. Expozice je velmi zdařilá a návštěvníci bývají nadšení, na závěr je možné si zakoupit suvenýry stylizované do pohádkové podoby, například Bertíkovy fazolky či kopie hůlek.
Po návštěvě studia se vydáme na zámek Windsor, který je nejstarším a největším obývaným zámkem na světě. Po více než 1000 let byl obýván anglickými králi a královnami a i dnes zde současná královna Alžběta II. tráví své soukromé víkendy. Zámek se rovněž dodnes využívá pro pořádání různých ceremonií a státních příležitostí. Strávíme zde několik hodin a pak odjedeme zpět za našimi rodinami.
Prohlídku začneme u Shakespearova divadla Globe a muzea moderního umění Tate Modern. Přes unikátní most pro pěší Millenium Bridge zamíříme k nepřehlédnutelné St Paul´s Cathedral, druhé největší, co kdy byla postavena. Nedaleko stojí starobylá Bank of England – první centrální banka světa. Naše procházka povede i místem, kde kdysi vznikl zničující požár, proto zde dnes stojí Památník Velkého požáru ve formě dórského sloupu s vyhlídkou. Vrátíme se zpět na nábřeží, kde si prohlédneme pevnost Tower (UNESCO) – místo uložení korunovačních klenotů Anglie. Zároveň máme dokonalý výhled na ikonický Tower Bridge – v případě vstupu se můžeme projít po skleněné plošině vysoko nad řekou a seznámit se s průběhem výstavby. Pokračujeme po druhé straně nábřeží, kde nemineme prosklenou moderní radnici City Hall ani válečný křižník HMS Belfast. Dojdeme až k nejvyšší budově Velké Británie – k mrakodrapu The Shard. V případě zájmu můžeme zajít i na prosluslý trh s potravinami všeho druhu Borough Market. Odtud se metrem přesuneme na obchodní třídu Oxford Street, na jejímž konci čeká Primark. Poslední libry jsou utraceny, zbývající čas můžeme strávit v Hyde Parku, kam vkročíme přes Marble Arch. Goodbye, London!
Odjezd z Londýna do Doveru, kde proběhne transport zpět na kontinentální Evropu.
V odpoledních hodinách příjezd do ČR.
Více informací o londýnských zajímavostech naleznete ve vedlejší záložce.
Níže naleznete bližší popis nejznámějších londýnských památek a atrakcí, které je možné v rámci programu navštívit. Přesné ceny vstupného Vám na vyžádání sdělíme, v závislosti na síle libry se ale často jedná o velmi vysoké částky, které by studentům zájezd výrazně prodražily. Dostupnější památkou je například Tower Bridge, kde se nachází povedená expozice s výhledem na město.
Hodinová věž je symbolem Londýna a je součástí budovy Westminsterského paláce (označován také jako Houses of Parliament) blízko řeky Temže. Big Ben byl dokončen ve 2. polovině 19. století, v té době byly hodiny největší na světě. Věž je vysoká 96 metrů a hodiny se nachází ve výšce 55 metrů – ohromující je také rozměr ručiček – hodinové ručičky mají 2,7 metru a minutové měří 4,2 metry. Celá budova Westminsterského paláce, včetně věže, je postavena ve viktoriánsko-gotickém stylu. V paláci sídlí parlament.
Označení Big Ben pochází od jména velkého zvonu, který je ve věži již od počátku a jehož zvonění je slyšet každou hodinu. Zprvu se jménem Big Ben označoval jen zvon, ale postupně se tak začala označovat celá hodinová věž. Tento téměř 14 tun vážící zvon však není nejtěžším zvonem v Londýně, ten bychom našli v katedrále sv. Pavla.
Vyhlídkové ruské kolo a jeden ze symbolů Londýna je největším ruským kolem světa! Naleznete ho v centru města, na levém břehu Temže, jen kousek od Big Bena a Westminsterského paláce. Kolo bylo otevřeno v roce 2000. Pokud si zaplatíte jízdu, čeká Vás výhled na město ze 135 metrů, bohužel ale také dlouhé fronty na nástupu. Do kabinek se vejde až 25 osob a je možné je kromě klasické jízdy pronajmout i na různé soukromé akce, například oslavy, či večeře. Kolo jezdí pomalu, pro výstup a nástup ani není nutné zastavovat a jedno otočení trvá přibližně půl hodiny.
Westminsterské opatství je také označováno jako katedrála sv. Petra. Za gotickou přestavbu katedrála vděčí Jindřichovi III., který se nechal inspirovat francouzskými nejznámějšími katedrálami a na stavbu věnoval velké jmění. Jedná se o jednu z nejdražších staveb středověku. Katedrála má bohatou historii, jelikož právě zde se odehrály slavné korunovace, pohřby či svatby. Pohřbeni jsou zde angličtí panovníci, ale i spisovatelé a dramatici (Charles Dickens či Geoffrey Chaucer) a vědci (Charles Darwin či Sir Isaac Newton). Poslední velkou událostí v katedrále byla svatba Prince Williama s Kate Middletonovou.
Tato katedrála se nachází v části City of London a svou nynější podobu získala v 17. století, kdy ji po Velkém londýnském požáru v r. 1666 rekonstruoval Christopher Wren. Dílo bylo dokončeno až v roce 1708, katedrála je vystavena z portlandského vápence a typická je svou kupolí. Wren se inspiroval v bazilice sv. Petra v Římě. Stejně jako ve Westminterském opatství, i zde jsou pohřbené významné osobnosti. První zde byl pochován stavitel katedrály – Christopher Wren. V katedrále sídlí londýnský biskup a královská rodina ji používá pro svatby, pohřby a slavnosti. Katedrála byla mimo jiné dějištěm svatby princezny Diany a prince Charlese.
Bývalou pevnost Tower naleznete v blízkosti mostu Tower Bridge. Ve své historii pevnost sloužila jako královský palác, pokladnice, zbrojnice, pevnost a vězení pro vyšší vrstvy. Posledním vězněm v Toweru byl za 2. světové války Rudolf Hess, jeden z hlavních nacistických politiků. V dnešní době je Tower turistickým cílem, kde jsou k vidění britské korunovační klenoty. Na případnou návštěvu interiéru je nutné si vymezit 2 – 3 hodiny.
Tento známý zvedací most byl postaven v roce 1894 a na stavbě se podílelo 400 dělníků. Architekt Horace Jones, který je autorem návrhu mostu, zemřel rok po zahájení stavby a z původně plánovaného středověkého stylu fasády se přešlo na fasádu ve stylu viktoriánské gotiky. Ve věžích mostu se nacházejí výstavy, které zachycují historii stavby mostu. Milovníky adrenalinu zde zaujme část s proskleným dnem, po které se můžete projít a dívat se pod sebe dolů.
Buckinghamský palác je dnešním oficiálním sídlem anglických panovníků v Londýně, ale královna Alžběta II. zde tráví hlavně víkendy. Palác je dále využíván pro významné státní akce či vítání mezinárodních návštěv. Palác byl postaven v 18. století a dlouhou dobu sloužil jen jako soukromý dům královské rodiny, oficiální rezidencí se stal až v roce 1837, kdy se do něj nastěhovala královna Viktorie. Palác byl cílem několika útoků během světových válek, nikdy však nebyl výrazně poškozen.
Náměstí v centru Londýna je pojmenováno po bitvě u Trafalgaru z r. 1805, kdy Britové porazili Napoleonovu armádu. Současná podoba náměstí pochází z roku 1845. Je to místo veřejných shromáždění a manifestací. Dominantou náměstí je 50 metrů vysoký Nelsonův sloup, zakončený sochou lorda Nelsona a vyzdoben čtyřmi mohutnými lvy. Na náměstí se nachází Národní galerie, kde jsou k vidění díla evropských mistrů z období 1250 – 1800. Vstupné do Národní galerie je zdarma!
Známé muzeum voskových figurín, pojmenované podle Marie Tussaudové, která spolu se svým bratrem tvořila voskové plastiky a dostala se do kontaktu s královskou rodinou, a v roce 1835 se jí podařilo v Londýně otevřít první dům voskových figurín. V muzeu můžete obdivovat figuríny jak historických, tak současných osobností.
Naše společnost je na trhu od roku 2011 a naší specializací jsou autobusové zájezdy po Evropě. Do zahraničí s námi vycestovalo více než 24 000 turistů a realizovali jsme přes 80 poznávacích programů - díky tomu máte jistotu, že Váš školní zájezd či výlet bude v rukou zkušených profesionálů. Rovněž máme řádně sjednané pojištění proti úpadku CK.